• BIST 93.043
 • Altın 193,340
 • Dolar 4,7189
 • Euro 5,4759
 • Kmaraş 21 °C
 • Ankara 20 °C
 • İstanbul 23 °C

TARIM’A EFSANE TANITIM

TARIM’A EFSANE TANITIM
Kahramanmaraş İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından Kahramanmaraş’ın ilk Reklam Ajansı Filozof Medya Prodüksiyon Ajans’a hazırlattırılan tanıtım filmi yayınlandı.

Kahramanmaraş’ta Tarım ve hayvancılığın detaylı bir şekilde anlatıldığı tanıtım filmi Filozof Medya tarafından üç aylık bir çekim sürecinin ardından hazırlandı. Yapılan Tanıtım filmi hakkında açıklama yapan Filozof Medya Prodüksiyon ajans yönetmeni İbrahim Baykut tanıtım filmini efsane olarak adlandırdı.

 

Baykut açıklamasında: “Kahramanmaraş’a yapılan efsane çalışmalardan birini daha tamamlama mutluluğu içerisindeyiz daha önce yaptığımız birçok çalışma gibi Kahramanmaraş İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürlüğü tanıtım filmi de efsane bir çalışma oldu” dedi.

 

FİLOZOF MEDYA PRODÜKSİYON AJANS TARAFINDAN HAZIRLANAN BU EFSANE TANITIM FİLMİNİN SENARYOSU.

 

EFSANELERLE DOLU 18 BİN YILLIK BİR TARİH.

BİRÇOK MEDENİYETE EV SAHİPLİĞİ YAPAN, KURTULUŞ SAVAŞINDA DESTANLAŞAN MİLLİ MÜCADELESİ İLE TARİHE ADINI KAHRAMANLIKLARLA YAZDIRMIŞ, MADALYALI ŞEHİR

 

VAR OLMAK İÇİN YOK OLMAYI GÖZE ALAN, ‘MARAŞ BİZE MEZAR OLMADAN DÜŞMANA GÜLZAR OLMAZ’ DİYEN YİĞİTLERİN, UNUTULMAZ DESTANLAR YAZDIĞI, ÖZGÜRLÜĞÜN, BAĞIMSIZLIĞIN, ONURUN EBEDİYETE KADAR SU GİBİ AKIP GİDECEĞİNİ HAYKIRAN KAHRAMANLAR DİYARI.

 

BENZERSİZ DOĞASI, YÜKSEK TARIM POTANSİYELİ, ZENGİN TARİHİ VE KÜLTÜREL BİRİKİMİYLE YERLİ VE YABANCI TURİSTLERİN UĞRAK NOKTASIDIR KAHRAMANMARAŞ

 

TURİZM POTANSİYELİNİN YANINDA, EL SANATLARIYLADA ÖN PLANA ÇIKAN ŞEHİRDE, BAKIR İŞLEMECİLİĞİ, OYMACILIK, ALTIN İŞLEMECİLİĞİ VE DOKUMA YAYGIN OLARAK YAPILMAKTADIR.

 

ZENGİN BİTKİ ÖRTÜSÜ,  İKLİM ÇEŞİTLİLİĞİ, VERİMLİ TOPRAKLARI,  DOĞAL SU KAYNAKLARI VE COĞRAFİ KONUMU İLE TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRÜNDE GÖRKEMLİ BİR ZENGİNLİĞE EV SAHİPLİĞİ YAPMAKTADIR.

 

DÖRT MEVSİM’İN AYNI ANDA YAŞANDIĞI KAHRAMANMARAŞ’TA 79 FARKLI TARIM ÜRÜNÜ YETİŞMEKTEDİR

 

MARKA ŞEHİR OLAN KAHRAMANMARAŞ’TA, MARKA ÜRÜNLER

 

KAHRAMANMARAŞ KIRMIZIBİBERİ, ÇAĞLAYANCERİT CEVİZİ, GÖKSUN ELMASI, ANDIRIN KİRAZI, PAZARCIK PEYGAMBER ÜZÜMÜ, BERTİZ KABARCIK ÜZÜMÜ VE ONLARCA ÜRÜN, YETİŞTİĞİ YERİN ADIYLA BÜTÜNLEŞMİŞ, ULUSLARARASI ALANDA TANINIR HALE GELMİŞTİR.

 

SİYAH İNCİ ZEYTİNİN GENİŞ ALANLARA YAYILDIĞI İLİMİZDE; MISIRDAN AYÇİÇEĞİNE, NARENCİYEDEN KİVİYE, YER FISTIĞINDAN ŞEKER PANCARINA VE TÜRKİYENİN EN KALİTELİ ANTEP FISTIKLARININ YETİŞTİRİLDİĞİ ENDER BÖLGELERDEN BİRİSİ OLAN KAHRAMANMARAŞ ‘TA ORGANİK BADEM ÜRETİMİDE YAPILMAKTADIR.

 

 

KAYSI ÜRETİMİNDE SÖZ SAHİBİ OLAN ELBİSTAN, KURUTMALIK KAYSI ÜRETİMİNDE ÖNEMLİ BİR MERKEZ OLMAYA ADAYBİR İLÇEDİR

 

HER GEÇEN GÜN YÖNELİMİN ARTTIĞI VE GELİŞMEYE AÇIK OLAN BİR PAZAR HALİNE GELEN SERACILIK İLİMİZDE GELİŞEN SEKTÖRLERDEN BİRİDİR.

 

BİNBOĞA DAĞLARINDA ÜRETİLEN KENDİNE HAS RAYİHASI İLE ÖN PLANA ÇIKAN KEKİK VE KEVEN BALLARI ÜLKEMİZİN DÖRT BİR YANINDA ALICI BULUYOR.

 

 

YÖRESEL LEZZETLER NOKTASINDA DA KÖKLÜ BİR GEÇMİŞİ OLAN KAHRAMANMARAŞ; DONDURMA VE TARHANADA VAZGEÇİLMEZ TATLAR ARASINDADIR.

 

KEÇİ SÜTÜ İLE SALEBİN MUHTEŞEM UYUMUNU YAKALAYAN KAHRAMANMARAŞDONDURMASI “DONDURMA MARAŞ’TA YENİLİR” DEDİRTİYOR.

 

KAHRAMANMARAŞ İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ OLARAK

BAKANLIĞIMIZCA UYGULAMAYA KONULAN MİLLİ TARIM PROJESİ KAPSAMINDA HAYVANSAL VE BİTKİSEL ÜRETİMDE ÇALIŞMALARIMIZ HIZLA DEVAM EDİYORUZ

 

“MASADA DEĞİL SAHADA” SLOGANIYLA DAHA ETKİN VE VERİMLİ ÇALIŞMA YÜRÜTEBİLMEK AMACIYLA İŞLETME BAZLI ÇALIŞMA MODELİ KAHRAMANMARAŞ’TA DA UYGULANIYOR.

 

SON YILLARDA TÜM DÜNYACA KABUL EDİLEN SERTİFİKALI ÜRETİM METODLARI OLAN İYİ TARIM VE ORGANİK TARIM UYGULAMALARI YAYGINLAŞMIŞ OLUP, İLİMİZDE 105 BİN DEKARIN ÜZERİNDE BİR ÜRETİM GERÇEKLEŞTİRİLEREK TÜRKİYE’DE İLK ON İL İÇERİSİNDE YER ALMIŞTIR.

 

AYRICA ÇATAK PROJESİ İLİMİZDE BAŞARIYLA UYGULANARAK ÇİFÇİLERİMİZİN ARAZİLERİNİ DAHA ETKİLİ VE VERİMLİ KULLANIMINA YÖNELİK FALİYETLER YAPILMAKTADIR.

 

KIRSAL KALKINMA YATIRIMLARININ DESTEKLENMESİ PROJESİ KAPSAMINDA SAĞLANAN HİBELERLE ÜRETİM VE İSTİHDAM KAPASİTELERİNİ GELİŞTİREN YATIRIMCILAR İŞLETMELERİNİ BİR BİRFAALİYETE GEÇİREREK İLİMİZ TARIMINA GÜÇ KAZANDIRIYOR.

 

GENÇ ÇİFTÇİ PROJELERİ DESTEKLENİYOR.

GENÇ ÇİFTÇİLERİN DESTEKLENMESİ İLE GENÇLERİN İŞLETME SAHİBİ OLMALARINA İMKÂN TANINMIŞ, KIRSAL BÖLGELERDE ALTERNATİF GELİR KAYNAKLARININ OLUŞTURULMASINA VE KIRSALDA GENÇ NÜFUSUN İSTİHDAMINA KATKISAĞLANMAKTADIR.

 

 

TARIMDA GENÇ GİRİŞİMCİ KADINLAR DESTEKLENEREK GÜÇLENİYOR, ÇİFTÇİLER TARIMSAL YENİLİKLERLE BULUŞUYOR, GİBİ BİRÇOK PROJE İLE KAHRAMANMARAŞLI ÇİFTÇİLER YENİLİKLERLE BULUŞUYOR.

 

TOPRAK VE ARAZİ KORUMA KANUNU KAPSAMINDA BAKANLAR KURULU KARARIYLA İLİMİZDE AFŞİN-ELBİSTAN, MARAŞ-TÜRKOĞLU VE NARLI OVALARI OLMAK ÜZERE 4 BÜYÜK OVA TARIMSAL SİT ALANI İLAN EDİLMİŞ VE KORUMAYA ALINMIŞTIR.

 

BAKANLIĞIMIZIN ÖNEMLİ ALT YAPI ÇALIŞMALARINDAN OLAN ARAZİ TOPLULAŞTIRMA ÇALIŞMALARININ TAMAMI İLİMİZDE PLANLANMIŞ VE BU ARAZİLERDE ÇALIŞMALAR DEVAM ETMEKTEDİR

 

TARLADAN SOFRAYA GÜVENİLİR GIDA TÜKETİLMESİNİ SAĞLAMAK AMACI İLE GIDA DENETİMLERİNİ ARALIKSIZ SÜRDÜREN, MÜDÜRLÜĞÜMÜZ BİLİNÇLİ TÜKETİCİ GÜVENİLİR GIDA SLOGANI İLE OKULLARDA DA ÖĞRENCİLERİ GIDA GÜVENLİĞİ VE HİJYEN KONULARINDA EĞİTİM PROGRAMLARI İLE BİLGİLENDİRİYOR.

 

DENİZİ OLMAYAN VE BALIK İHRACATI YAPAN BİRKAÇ İLDEN BİRİ OLAN KAHRAMANMARAŞ, TATLI SU KAYNAKLARI BAKIMINDAN 4’ÜNCÜ SIRADA YER ALMAKTADIR. TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SU ÜRÜNLERİ İŞLEME TESİSİNE SAHİP KAHRAMANMARAŞ’TAN, 25 ÜLKEYE İHRAÇ YAPILMAKTADIR.

 

SU ÜRÜNLERİ YETİŞTİRİCİLİĞİNDE SIRADANLIĞIN DIŞINA ÇIKAN KAHRAMANMARAŞ’TA, DÜNYADA İLK DEFA BARAJ ORTAMINDA YAYIN BALIĞI ÜRETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLMEKTEDİR

 

İLİMİZDE 7’ Sİ BÜYÜKBAŞ, 2’ Sİ KÜÇÜKBAŞ OLMAK ÜZERE TOPLAM 9 HASTALIKTAN ARİ VE ONAYLI SÜT ÇİFTLİĞİ İŞLETMELERİMİZ BULUNMAKTADIR.

 

AŞILAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

 

HAYVANCILIĞININ GELİŞMESİ İLE BİRLİKTE ÜRETİLEN AYRAN, YOĞURT, TEREYAĞI, PEYNİR, DONDURMA GİBİ SÜT ÜRÜNLERİNİN BAŞTA ARABİSTAN, KATAR, DUBAİ VE IRAK OLMAK ÜZERE 14 ÜLKEYE İHRACATI YAPILMAKTADIR.

 

HAYVANCILIK İÇİN SON DERECE ÖNEMLİ OLAN MERALARIMIZIN ISLAH VE AMENEJMAN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİLMEKTEDİR.

 

 

ÜRETİMDE VERİM VE KALİTENİN ARTTIRILMASI İÇİN ÇİFTÇİ EĞİTİMLERİ, KURSLAR, GEZİLER İLE TARIMSAL YENİLİKLER ÇİFTÇİLERE ANLATILMAKTADIR.

 

İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜNCE YAYIN HAYATINA KAZANDIRILAN KAHRAMANMARAŞ TARIM BÜLTENİ İLE İL GENELİNDEKİ TARIMSAL FAALİYETLER TÜM TÜRKİYE’YE DUYURULURKEN KAHRAMANMARAŞ’TA TARIM VE YAŞAM DERGİSİ İLEDE İLDEKİ TARIMSAL ÜRÜNLERLE İLĞİLİ BİLİMSEL ÇALIŞMALARI BİR ARAYA GETİRİYOR.

 

FARKLI KONULARDA HAZIRLANAN LİFLET, BROŞÜR VE ÇİFTÇİ MEKTUPLARIYLA DA BİLGİ PAYLAŞIMLARI SÜRDÜRÜLÜYOR.

 

ÇİFTÇİ EĞİTİM VE YAYIM FAALİYETLERİNE ÖZEL BİR ÖNEM VEREN MÜDÜRLÜĞÜMÜZ, DAHA FAZLA ÇİFTÇİYE ULAŞMAK AMACIYLA HER HAFTA CANLI YAYINLANAN “TOPRAĞIN BEREKETİ” ADLI TV PROGRAMI İLEİLİMİZ TARIMINA İVME KAZANDIRMAYI HEDEFLİYOR

 

BİTKİSEL ÜRETİMDEN HAYVANCILIĞA, GIDA DENETİMLERİNDEN ZİRAİ MÜCADELEYE, TARIMSAL DESTEKLEMELERE KISACASI ÜLKE TARIMINI VE ÇİFTÇİ REFAHINI İLGİLENDİREN HER KONUDA KAHRAMANMARAŞ’A HİZMET VEREN, 11 İLÇE, 9 ŞUBE VE 800’DEN FAZLA ÇALIŞANI İLE BÜYÜK BİR AİLE OLMAYI BAŞARAN KAHRAMANMARAŞ GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRLÜĞÜ, ÇALIŞMALARINA ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

 

GELECEK NESİLLERE, SAĞLIK VE BEREKET DOLU TOPRAKLARI MİRAS BIRAKMAK DİLEĞİYLE…

 

KAHRAMANMARAŞ İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Bu haber toplam 571 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 Marpol TV | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0344 224 00 28