büyükşehir kurban
Selim IŞIK

Selim IŞIK

Mail: [email protected]

LİSTELERE GİREMEYENLER! SAMİMİ İSENİZ SAHAYA!

21 Mayıs itibariyle seçime katılacak partiler listelerini YSK’ye teslim ettiler. Aday listelerine girecek isimler aday adayları kadar toplum tarafından da merakla bekleniyordu. Son söz parti yönetimlerince söylendi ve seçimlerin bu aşaması beraberinde getirdiği tartışmalarla da olsa geride kaldı.


Parti ayırt etmeksizin söylüyorum, aday adayı olanlar her fırsatta memleketin çözülmesi gereken ciddi problemleri olduğunu dile getiriyorlardı. 


AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi saflarında siyaset yapanlar “devlet bekası” sorununa çözüm getirmek istediklerini söylüyorlardı. 2002 sonrasındaki ülkemizin tüm kazanımlarının mevcut muhalefet tarafından heba edilebileceği uyarısında bulunuyorlardı. İstikrar için "DEVAM" diyorlardı.

Cumhuriyet Halk Partisi cephesinde siyaset yapanlar asıl beka sorununun AK Parti’den ve yeni hükümet sisteminden kaynaklandığını ifade ediyorlardı. AK Parti’nin 16 yıllık iktidarına “TAMAM” diyorlardı. 


İYİ Parti milletvekili aday adayları, gelecek nesillerimiz için AK Parti’nin yönetimden uzaklaşması gerektiğini yazıp çiziyorlardı. Türkiye bizimle "İYİ" olacak sloganını dillerinden düşürmüyorlardı. Bunun için kişisel bir beklentiden ziyade ülke menfaatinin öncelendiğini iddia ediyorlardı.


Milletvekili seçilebilmek umuduyla yola çıkanlardan hiçbiri kendisi için değil, eş-dost ve akraba için değil, ülkemizin geleceği için harekete geçtiklerini insan kulağının desibel sınırını zorlayacak bir tonda beyan ettiler. Hemen hepsi de siyasal hareketlerini bir dava olarak gördüklerinden dem vuruyorlardı.


Şimdi ise listeler belli oldu. Kahramanmaraş için söylüyorum, teorik olarak sekiz kişilik milletvekili aday listesine adını yazdıran tüm politikacılar milletvekili seçilme şansına sahipler. Parti teşkilatları ile birlikte bu sekiz kişilik muhtemel milletvekilleri canla başla (umarım) çalışacaklar.


Benim merak ettiğim bu listeleri giremeyen 200’e yakın vatan sevdalısı acaba propaganda döneminde partilerinin yanında yer alacaklar mı? Yoksa vatan sevdalısı olmakla listelerin seçilebilecek yerinde olmak arasında bir korelasyon var mı? 

Öyle ya; AK Parti, MHP ya da CHP ve İYİ parti için olsun Kahramanmaraş’ta bu propaganda dönemindeki kazanılacak her bir oy, fethedilecek her bir gönül, ikna edilebilecek her bir küskün hayati öneme sahip.

Çünkü en güçlü teşkilata sahip AK Parti’ye bile 24 Haziran’a kadar uyku haram. Çalmadık kapı bırakılmayacağını her fırsatta dile getiren AK Parti’nin yetişmiş teşkilatçı AK kadrolara ihtiyacı var. Düşünsenize AK Parti Kahramanmaraş’ın mevcut İl ve İlçe teşkilatlarına ilaveten yaklaşık 100 yeni gönüllü personel. Hem de milletvekili olabilecek kapasitede…


Muhalif kesimin listelere giremeyen aday adayları! Ülkenin elden gittiğini iddia ediyordunuz. Samimi olduğunuzu göstermenin tam zamanı. Seçimlere kadar uyku size de haram…

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar