kipaş
İlker YİYEN

İlker YİYEN

Mail: [email protected]

AMATÖRÜN SESİ AMATÖRÜN NEFESİ OLMAK!

En samimi en temiz duygularımla kendi çabalarım ve verdiğim mücadele ile Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesinde farkındalık yaratmaya çalıştığımı bilmeyen yoktur sanırım.

Zaman zaman kalemimle de desteklediğim Amatör Camiaya her zaman yenilikçilik kazandırmaya da çalışacağım.

Gerek ASKF Görevim olsun, Gerek Kulüpçülük Kimliğim olsun gerekse meslek aşkımla birlikte hareket ettiğim yenilikçilikte Profesyonel Spor alanlarında yaşanılan yeni bir oluşuma Kahramanmaraş’ta Bugün TV olarak renk katmaya çalışıyorum.

Amatör futbol ve spor camiası için videolu yayına geçerek görsel anlamda yenilik yaparak güzel bir başlangıç yapıp görsel tanıtıma da katkı sunmaya çalışıyorum.

 Tabi olumlu eleştirilerde alıyorum.

Olumsuza yönelikte…

Tabi eleştiriler hoşuma da gitmiyor değil…

Her insan hata yapar önemli olan o hatalardan ders çıkarmak, hatta eleştirilerle kendine ders çıkarmak gerektiğini düşünüyorum.

Müsabakanın atmosferini Maç sonu açıklamaların yer aldığı adeta profesyonelliğin bile son dönemlerde 2 ve 3’cü Liglerde unutulmaya yüz tutmuş bir olaya imza atmaya çalışıyorum.

Hafta içi ise Özel Röportajlarla gündem yaratmaya Amatörün sesi, Nefesi olmaya çalışıyoruz.

İlk olarak Yaklaşık 4 yıldır Futbol İl Temsilciliği görevini sürdüren Ali Kazancı ile yaptığımız Röportajla yola koyulduk.

Geçmiş dönemlerde ASKF’nin çeşitli birimlerinde görev alan ve şu an ASKF Başkan Vekilliği görevini de sürdüren Kazancı, Birçok Amatör kulüplerde de futbol oynadı ve yöneticilikte yaptı.

Yıllardır sporun içinde olan Futbol İl Temsilcisi Ali Kazancı, önemli konulara değinerek, ailelerin çocuklarını spora yönlendirmelerini istedi.

Kazancı ayrıca altyapıdan yetişen sporcuların önünün kesildiğini, bu sorunun çözümü noktasında çalışmaların yapılmasını ve Kahramanmaraşlı sporcuların ülkemiz sporuna kazandırılması gerektiğini dile getirmişti. 

Beyefendi kişiliği hafızalarda yer edinen Ali Kazancı, samimi açıklamalarda bulunurken, yeni sezon Kazasız belasız tamamlamak için çaba sarf ettiklerini ‘AİLE’ ortamında çalıştıklarını ifade etmişti.

‘Biz bir aileyiz’ diyerek ‘el ele vererek bu büyük aileye hizmet etmekten büyük onur duyuyoruz’ cümlesine istinaden Bizde Futbol camiasının sesi olma yolunda Amatörün sesi amatörün nefesi olmak için Yazı işleri Müdürlüğünü üstlendiğim Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi’ni n Spor sayfalarını İnternet adresini Spor camiasına açtım.

Daha sonra ise, Şehrimizde “Biz bir aileyiz” sloganıyla binlerce gencin yer aldığı kulüpleri çatısı altında barındıran Kahramanmaraş Amatör Spor Kulüpleri’nin başkanı Ergün Önal, ile yaptığımız röportajda 

Türk sporuna hizmet vermenin onurunu yaşadığını söylemişti.

Bizde Amatörün sesi amatörün nefesi olma yolunda inşallah ASKF, TFFGHD, TÜFAD, Saha komiserleri, İlk Yardımcı ve diğer kuruluşlarla birlikte Hareket ederek başladığımız işi anlımızın akı ile devam ettireceğiz.

Amatör sporda çekilen sıkıntıları içinde olan birisi olarak biliyor ve yaşıyorum.

Kulüplerin ayakta kalmak için neler yaşadığını, Belli başlı sıkıntılarını gerek yazılarımda gerekse Yapılan Röportajlarda yer veriyorum.

 Amatör sporda çekilen sıkıntıları tüm detayları ile inceliyoruz.

Kulüplerin ayakta kalmak için neler yaşadığını görüyoruz.

Kahramanmaraş’ta Bugün Gazetesi ve Bugün TV olarak Amatörün Taban birlikleri ile istişare içerisinde olacağız.

Amatörün kanayan yarasını sarma noktasında çözüm yolları ve yapılması gerekenleri tartışacağız.

ASKF Başkanı Ergün Önal ile yaptığımız Röportajda ifade ettiği gibi çeşitli projelerin hayata geçmesine öncü kuruluş olacağız.

Amatör Evi Başta olmak üzere, Süpür amatör ligi hayata geçirme, Kulüpleri ayakta tutma gibi projeleri de gündeme taşıyacağız.

Amacımız Amatörün yaşaması..

Bu Nedenle Amatörün sesi, Amatörün Nefesi olmaya adayız.

 Kalın Sağlıcakla…

 

 

 

 

 

 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar