Adem Çelik

Adem Çelik

Mail: [email protected]

KİMSESİZ DEĞİLSİN EY KUDÜS

Yıl 1917... İngilizlerin hain Hüseyin’in desteği ile Kudüs’ü işgali…

                        Biz Kudüs’ü kaybedeli yüzyıl oldu. Kaybettik ama kim kazandı, bilemiyoruz. Bildiğimiz bir şey varsa o da; Müslümanların yetim çocuğu Kudüs, o gündür, bugündür ağlıyor. Onunla birlikte biz de ağlıyoruz. Kendine Müslüman olan Araplar kulağını tıkamış, gözlerini kapamış, aklını kiraya vermiş üç maymunu oynuyor. Siz susun. Ama Türkiye susmayacak. Sen kimsesiz değilsin ey Kudüs.

                        Yahudiler emellerinin peşinde koşmaya devam ederken, Müslümanlar yüzyıllık uykularının mahmurluğunu yaşaya dursun. Her şeyiyle Batı’nın şımarık çocuğu şımarıklığını yapsın. Ağlasın Kudüs. Sele versin Mescid- i Aksayı gözyaşlarıyla. İsrail’in babası Amerika, bilmem neyi Avrupa, istediği kadar arkasını dönsün. Türkiye dönmeyecek sırtını bilsin.

                         Zenginliğine zenginlik katma derdinde olan Araplar. Yahudilere sattığınız topraklarda Müslüman çocuğu, Kudüs ağlıyor. Ama siz susuyorsunuz. Siz kaç kardeşsiniz. Tam sayamadım. 20 küsur “Arap” devletisiniz.  İsrail’e sinek vızıltısı kadar tesir edemiyorsunuz: “Ey toprağın altındaki diriler geri dönün, çünkü toprağın üstündekiler çoktan öldüler.”

                        İsrail’in altı kuru keyfi yerinde. “Şımarıklığını yapacak elbet” durumunda binlerce yıllık emeline yürüyor: Mescid-i Aksa yok edilecek, Süleyman mabedi ihya edilecek!

                        “Ya uyandırın Bedr’in aslanlarını, ya da çağırın Kafkas kartallarını, söyleyin Selahaddin Eyyûbî’ye, Mescid-i Aksa ayaklar altında!”

                        “Ey Kudüs! Ey Peygamberler kokusu! Ey yerin göklere en yakın avlusu!”
Ağla, ağla... Hani kardeşlerin nerede. Nerede Suudi Arabistan, Mısır, Lübnan; hani Irak, Suriye, İran… Ama eğilmesin başın. Türkiye burada. Gözümüz, kulağımız sende. Gelemesek de dualarımız seninle. Gelemesek desem de umudunu yitirme… Bir gün Mescid-i Aksada namaz kılacağız seninle. Hem de aynı safta. Baybars ve Selahattin Eyyubi’yle.

                        Geçmişini unutanın geleceği olamaz. Arapların asıl meselesi bu. Türklerin İslam dünyasında bin yıldır oynadığı rolü görmezden gelen bir Arap aklı her daim duvara toslar. Biz geçmişini iyi bilen bir milletiz. Nereden geldip nereye gideceğimizi gözleri kapalı biliriz. Biz Baybars’ın torunlarıyız. Biz Fatihlerin, Kanunilerin torunlarıyız. Geleceğiz oraya kucaklayacağız seni Kudüs.

                                     (Baybars: Haçlıları Filistin’den atan büyük Türk hükümdarı.) 


 


 

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar