Devam Eden Çalışmalar Hakkında Bilgi Paylaşıldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Devam Eden Çalışmalar Hakkında Bilgi Paylaşıldı
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye afet ve acil durum yönetim çalışmaları hakkında bilgiler veren Başkan Güngör, “Deprem sonrası şehrimizin ihtiyaçlarının karşılanması noktasında yoğun gayret gösteriyoruz. Zor günümüzde yanımızda olan herkese teşekkür ediyoruz. El birliğiyle Kahramanmaraş’ımızı tekrar ayağa kaldıracağız” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, incelemelerde bulunmak için şehre gelen AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile bir araya geldi. 64. Hükümet Kültür ve Turizm Bakanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel ve belediye başkanlarının da yer aldığı toplantıda Başkan Hayrettin Güngör, şehirde devam eden afet ve acil durum yönetim çalışmaları hakkında heyete bilgiler aktardı.

 

Ekiplerimiz Büyük Gayret Gösteriyor

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “6 Şubat tarihinde Pazarcık ve Elbistan merkezli meydana gelen depremler şehrimizde ve çevre illerde çok ciddi yıkımlara neden oldu. Karada meydana gelen en büyük deprem. Maalesef çok sayıda vatandaşımızı kaybettik, yaralılarımız var. Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından yardıma gelen ekiplerimiz depremin meydana geldiği ilk andan itibaren çok büyük gayret gösteriyor. Ahirete irtihal eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

 

Depremzedelerin Yanındayız

Başkan Güngör konuşmasının devamında, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hükümetimiz, bakanlıklarımız, milletvekillerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız, STK’larımız ve gönüllülerimiz şehirlerimizi tekrardan ayağa kaldırmak için yoğun gayret gösteriyor. Ekipler binalarda hasar tespit çalışmalarına devam ediyor. Depremzedelerin barınma, yeme ve içme ihtiyaçlarının karşılanması noktasında da ciddi çalışmalar gerçekleştiriliyor. Şehir merkezimizde, ilçelerimizde ve yerleşim yerlerimizde çok sayıda çadırkentler kuruldu. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de vatandaşlarımıza günlük sıcak yemek ve halk ekmek ikramında bulunuyoruz” cümlelerini kaydetti.

 

Kahramanmaraş’ımızı T


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Büyükşehir Enkaz Kaldırma Çalışmalarını SürdürüyorÖnceki Haber

Büyükşehir Enkaz Kaldırma Çalışmalarını...

Başkan Güngör; “Birlik ve Beraberlikle Acılarımızın Üstesinden Geleceğiz”Sonraki Haber

Başkan Güngör; “Birlik ve Beraberlikle A...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar