Horon ile halk oyunlarının uyumu izleyenlerden tam not aldı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Horon ile halk oyunlarının uyumu izleyenlerden tam not aldı
Kahramanmaraş Dernekler Federasyonu ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin birlikte organize ettiği ‘Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’ kardeş şehir Trabzon’un gösterileriyle sürdü.

Kahramanmaraş Tanıtım günleri etkinlikleri çerçevesinde Trabzon Dernekleri Federasyonu ile Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu ‘Kardeşlik Gecesi’ düzenlendi. Sahneyi paylaşan halk oyunları ekibiyle horon ekibinin mükemmel uyumu, iki ilin kardeşliğinin ne kadar pekiştiğini gösterdi.

TRT sanatçısı Zeynep Başkan’ın canlı sahne performansı sahaya da yansıdı. Kahramanmaraşlılar ile Trabzonlular hem horon hem halayla coştu. Etkinlikte konuşan Trabzon Dernekleri Federasyon Başkanı İsmail Şatıroğlu; “Türkiye’de örneği olmayan iki kardeş vilayetin yeni kapıdaki bu birlikteliği örnek olması ve bu kardeşliğin ülkemizin her karışında olması temennisindeyiz.

KAHRAMANMARAŞLILARI TRABZONLULARDAN AYIRT ETMİYORUZ

Trabzon’umuz her yıl Yeni Kapı’da tanıtım günleri yapar, Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu Başkanımız Uğur Yinanç her zaman bu etkinliğe Kahramanmaraş olarak destek vermiştir. Etkinliklerimizde bir taraftan kemençe ile horon oynarken diğer taraftan da davul ve zurna ile halaylarımızı çektik. Biz Trabzonlular dünyanın neresinde olursa olsun bir Kahramanmaraşlı kardeşimizle karşılaştığımızda onu bağrımıza basarız, gönlümüze basarız. Bir Trabzon uşağından ayırt etmeyiz.

AHMET ARDIÇ BAŞKANA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Gerçekten çok mutluyuz, bu yıl ilkini Yeni Kapı’da yaptığımız Kahramanmaraş tanıtım günlerinin bu kadar coşkulu geçmesini kıvançla izliyoruz, gurur duyuyoruz. Federasyon Başkanı kıymetli dostumuz Uğur Yinanç ve bu organizeyi kusursuz ve coşkulu hale getiren Ahmet Ardıç Başkana da ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Dedi.

Konuşmaların ardından Trabzonlu olan TRT Sanatçısı Zeynep Başkan birbirinden keyifli seslendirdiği parçalarla seyircileri coşturdu. Sanatçı Zeynep Başkan’ın sahne performansı canlı olunca sahaya da yansıdı. Halk Oyunları ekibi ile Horon ekibi birlikte oyun oynadı. Trabzonspor’un şampiyonluk kutlamaları da yapıldı. İki başkan bir birine hediye takdim etti. Gecenin en sonunda ise ziyaretçiler 3 Hisar konseriyle unutulmaz anlar yaşadı.

Öğlence gecenin geç saatlerine kadar sürdü.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
28 yıl hapis cezasıyla aranan şahıs yakalandı!Önceki Haber

28 yıl hapis cezasıyla aranan şahıs yaka...

Kahramanmaraş Onikişubat NF Paravoleybol’da tarih yazdıSonraki Haber

Kahramanmaraş Onikişubat NF Paravoleybol...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar