kipaş

Kahramanlık Destanımız 104 Yaşında

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Kahramanlık Destanımız 104 Yaşında
Şehrin düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümünü kutlayan Başkan Güngör, “Aziz ecdadımızın bağımsızlık sevdası; yeri geldi kaleme döküldü beyanname oldu, yeri geldi hutbe oldu, yeri geldi direniş oldu akın akın büyüyerek tüm Anadolu’ya yayıldı. Bağımsızlık aşkıyla, onca zorluğa rağmen yazdığımız kahramanlık destanımız 104 yaşında. 12 Şubat Kurtuluş Bayramı’mız kutlu olsun. Ecdadımızı rahmetle anıyorum” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 104. yıl dönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı. Başkan Hayrettin Güngör mesajında, “Üzerinde yaşadığımız bu mukaddes topraklar; bağımsızlığından alıkonulmayı, esaret altına alınmayı, vatan toprağında işgalci güçlerin bayrağının dalgalanmasını kabul etmeyen Sütçü İmam, Avukat Mehmet Ali Bey, Şeyh Ali Sezai Efendi, Arslanbey, Rıdvan Hoca, Mıllış Nuri, Senem Ayşe, Abdal Halil Ağa gibi binlerce kahramanın vaktine hazır olmasıyla kurtarıldı. ‘Maraş Bize Mezar Olmadan Düşmana Gülzar Olamaz’ diyen ecdadın bağımsızlık sevdası; yeri geldi kaleme döküldü beyanname oldu, yeri geldi hutbe oldu, yeri geldi direniş oldu akın akın büyüyerek tüm Anadolu’ya yayıldı. Maraş’tan yükselen ‘Korkma!’ nidasıyla yakılan bağımsızlık meşalesi, işgal altındaki Anadolu şehirlerine ilham oldu” cümlelerini kaydetti.

 

Milli Mücadele Kahramanlarımızı ve Şehitlerimizi Rahmetle Anıyorum

Başkan Hayrettin Güngör mesajının devamında, “Aziz ecdadımızın silahı, cephanesi, hazırlığı yoktu ama kadını erkeği, genci yaşlısı, çoluğu çocuğuyla inanmış yürekleri vardı. 1919'un Ekim ayında, Sütçü İmam’ın ilk kurşunuyla başlayan istiklal harbimiz, Maraşlının topyekün mücadelesiyle 12 Şubat 1920'de zaferle sonuçlanmış, bu zaferimiz 5 Nisan 1925'te ‘İstiklal Madalyası’ ve en son 7 Şubat 1973'te Kahramanlık ünvanı verilmesiyle taçlanmıştır. Bağımsızlık aşkıyla, onca zorluğa rağmen yazdığımız kahramanlık destanımız 104 yaşında. Böyle mukaddes bir ecdadın torunu ve ‘Kahraman’ şehrin evladı olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu vesileyle; bu toprakları bizlere vatan kılan tüm milli mücadele kahramanlarımızı ve şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. 12 Şubat Kurtuluş Bayramı’mız kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Yazar Kaplan; “Maraş’ın Milli Mücadele Ruhunu Daima Diri Tutmalıyız”Önceki Haber

Yazar Kaplan; “Maraş’ın Milli Mücadele R...

VALİ MÜKERREM ÜNLÜER’İN 12 ŞUBAT KURTULUŞ BAYRAMI MESAJISonraki Haber

VALİ MÜKERREM ÜNLÜER’İN 12 ŞUBAT KURTULU...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar