kipaş

‘Yeni Kahramanmaraş’ın Yeni Sosyal Tesisi Hizmete Hazırlanıyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
‘Yeni Kahramanmaraş’ın Yeni Sosyal Tesisi Hizmete Hazırlanıyor
Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat depremleri öncesi yapımına başladığı Çamlıca Restoran ve Sosyal Tesis’te çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Hayrettin Güngör, “İnşallah en kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacak Çamlıca Restoran ve Sosyal Tesis, şehrimizin en nezih mekânlarından birisi olacak. Şehrimizin turizm potansiyelini artıracak projelerimizi bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, bir yandan ‘Yeni Kahramanmaraş’ vizyonu doğrultusunda altyapıdan ulaşıma, üstyapıdan temizliğe tüm alanlarda faaliyetlerini sürdürürken bir yandan da 6 Şubat depremleri öncesinde yapımına başladığı ve yarım kalan projelerini bir bir tamamlamaya devam ediyor. Bu kapsamda, Dulkadiroğlu ilçesi Pınarbaşı mevkiinde 2 bin metrekarelik alana konumlandırılan Çamlıca Restoran ve Sosyal Tesis’te de çalışmalar sürüyor. Toplam 900 metrekarelik kapalı servis alanına sahip 2 katlı restoran ve kafeteryada ince işçilikler devam ederken; tesise kazandırılacak sosyal donatı alanları, oyun grupları ve yeşil alanlarla Çamlıca, şehrin en önemli turizm mekânları arasındaki yerini alacak.

 

Şehrimizin Turizm Potansiyelini Artırıyoruz

Tesiste incelemelerde bulunarak devam eden çalışmalara ilişkin son bilgileri alan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Alt ve üst yapısıyla afetlere dirençli, yaşanabilir, coğrafyamıza, tarihimize, kültürümüze uygun bir Kahramanmaraş inşa ederken bir yandan da deprem dolayısıyla aksayan projelerimizi hayata geçirmeye devam ediyoruz. Bunlardan birisi de Pınarbaşı mevkiinde bulunan Çamlıca Restoran ve Sosyal Tesis. Bugün de Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Sayın Mustafa Buluntu ile bu alanda incelemelerde bulunarak çalışmalara ilişkin bilgiler aldık. Çalışmalarımız hızla sürüyor. İnşallah en kısa sürede tamamlanarak hizmete sunulacak Çamlıca Restoran ve Sosyal Tesis, şehrimizin en nezih mekânlarından birisi olacak. Şehrimizin turizm potansiyelini artıracak projelerimizi bir bir hayata geçirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
EBRD Türkiye Heyetinden Başkan Güngör’e ZiyaretÖnceki Haber

EBRD Türkiye Heyetinden Başkan Güngör’e...

Başkan Güngör, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Usta’yı AğırladıSonraki Haber

Başkan Güngör, Gaziosmanpaşa Belediye Ba...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar