BÜYÜKŞEHİR ERKLAMII EN ÜST
Zekeriya Okutucu

Zekeriya Okutucu

Mail: www.zekeriyaokutucu46@gmail.com

Bir Gün Hepinize Lazım Olacağız..

Bir Gün Hepinize Lazım Olacağız..

 

Bu yazıyı yazmak istemezdim, yanlış anlaşılır diye hep. Ama sizlerin de bizlerin bizim kim olduğumuzu öğrenmeniz gerek.. Düşünüyorum ki biz sizlere kendimizi anlatmadan tanıtmadan sizleri başkasına tanıtmaya çalışıyoruz ya da sizlere bir şeyler göstermeye öğretmeye (Bilgilendirmeye).

Bu yüzden Şöyle Sizlere kısaca benim gözümden benim dilimden en azından kendimin ne iş yaptığını ne işe yaradığını nasıl ekmek kazandığını anlatmak istiyorum… Şimdiden Gazeteci büyüklerim Özür Diliyorum Bunu Kendilerinin Yapmaları gerektiğini düşünebilirler ancak geç kalındığını ve bu işin bana bize kadar geldiğini düşündüğümdendir, dilimden elimden yüreğimden dökülenler…

 

Biz Basınız Gazeteciyiz. Ne iş yaparız sizlere yani vatandaşlara doğru bilgiyi en hızlı şekilde ulaştırmaktır görevimiz bide vatandaş ile siyasilerin ve bürokratların arasındaki köprüyüzdür…

 Nasıl mı? Seçim olur herkese ulaşmanın en iyi yolu bizizdir. Hizmet yapılır herkesin görmesini sağlayan bizizdir. Duyuru olur herkesin duymasını sağlayan bizizdir….. Daha bu şekilde birçok örnek sayabilirim sizlere köprü kısmını anlatmak için ama bu yeterli.

 

Ne işe yararım(z)?

Biz sizin adınıza soru sorar cevapları toplar en yalın şekilde sunmaya yararız mesela. Ya da sizin derdinizi en yetkili kişilere kadar duyurabiliriz. Bir tek bilginin peşinden günler harcayabiliriz. Size gelip birçok kez mikrofon uzatarak fikirlerinizi önerilerinizi alıp yetkililere ulaştırabiliriz. Yani bir soruyu ya da sorunu çözmeye yararız genelde.

Şimdi Birde Nasıl Ekmek Kazanırız onu söyleyeyim.

Sizlere bu bilgileri ya da duyuruları ulaştırırken daha çok insana kendini duyurmak isteyen firmalardan ya da Kanunda da yer bulduğu gibi yerel yönetimlerin yerel basını desteklemesi maddesi şeklinde kazanırız. Ekmeğimizi ofisimizin kirasını, elektrik paramızı su paramızı internet paramızı araba ve yakıt paramızı yemek paramızı çocuğumuzun bez parasını evimizin gider parasını bu şekilde kazanırız. Yani bin hizmet verip bir kazanırız. Diyebilirsiniz gazetecilerin hepsi zengin çok kazanıyor. Yok, öyle bir şey gazetecilik bir gazetecilik yapmak için yapılır bir de saygınlık elde etmek için sizlerin o zengin diye tabir ettiğiniz gazetecilerin hepsi bu işe girmeden önce zengindi zaten bu işte olup da daha zengin olanını görmedim. Zengin olanların ne yaptığını hepiniz bir gün zengin olursam şunu yaparım dediğiniz hayalleriniz vardır ya hani o hayallerden birini yaşayan bir gazeteci görürseniz beni yalancı çıkartın ama göremezsiniz..

 

Neyse Maddi konulara çok girmeyelim….

Birde sizlerin bizleri nasıl gördüğünü kim diye tabir ettiğini kendi gözümden anlatayım.

Sizlerin gözünde biz; Şunu haber yap bunu haber yap dediğiniz. Gel konuş dediğimizde sen yap işte beni karıştırma dediğiniz. Neredeyse Hep işinizin düştüğünde hatırladığınız sizlere bir gün mutlaka lazım olacak kişileriz.

 

Nasıl mı?

Evinizin önündeki kaldırım yapılmamıştır kaldırım için basın nerde?

Suyunuz Kesilir basın nerde? Elektrik faturası çok gelir basın nerde? Yangın olur, yardım edin basın nerde? Sel olur yardım edin basın nerde? Birileri hakkınızı yer basın nerde? Ödül alırsın basın nerde? Yenilik yaparsın basın nerde? Sezon açarsın basın nerde?

 

Basın nerde biliyor musunuz her daim her yerde, bazen kar altında bazen yol kenarında, bazen miting alanında, bazen senin yanında, bazen sizin, bazen sizlerin yanında…

Velhasıl Herkes tarafından bir gün değil her gün hatırlanmak dileği ile…

 

10 Ocak Gazeteciler Bayramımız kutlu olsun…

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar