Zekeriya Okutucu

Zekeriya Okutucu

Mail: [email protected]

ONİKİŞUBAT VE DULKADİROĞLUNDA ADAY KİM?

ONİKİŞUBAT VE DULKADİROĞLUNDA ADAY KİM?

Bilmiyorum.... Diyerek başlayıp sonra da bir yorumla olacağı anlatmak isterim. 
Tüm partilerde bir aday adayı fırtınası sürerken ak partide de aday belirleme süreci yaklaştı. 10 yada en geç 15 güne açıklanması beklenen adayların kimler olacağı mechul. 
Ancak kulislerde konuşulanlar şöyle; Ak parti Özellikle Dulkadiroğlu ve Onikişubat ilçeleri için büyükşehre aday adayı olan isimler üzerinde duruyor. Bu ilçeler özelinde aday adayı bir kaç ismin ise farklı görevlerle değerlendirileceği düşünülüyor. 
Peki Onikişubata aday adayı olupta farklı göreve kimler getirilebilir dersek. Alper Akbaş diyebiliriz nedenmi Elbistanlı, ve Onikişubat'tan çok Elbistanda tanınan bir isim aslında. 
Dulkadiroğlu için çok diyecek bir şeyimiz yok aslında çünkü kimse aday adaylarından pek bişey beklemiyor diyebiliriz. 
Orda bir aday adayı var kiii sokaklara verdirdiği raket tabelalarda Ak parti logosunu kapatıp adını duyurmaya çalışıyor. 

Büyükşehir adayları adayları arasından peki kimler Dulkadiroğlu veye Onikişubat için aday olacak merak ediliyor. Kulislerden çok küçük bir detayıda paylaşmakda yarar var Kahramanmaraşta Milletvekilliği seçimerindeki gibi bir durum söz konusu olabilir herkes değişecek deniyor. Ancak bir farkla değişimler yakınlardaki isimlerle olacak deniyor diyebiliriz. Ankara yada İstanbul tabanlı aday adayları ne büyükşehirde nede iki ilçede pek görülecek gibi durmuyor. 
 

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar