kitap fuıarı
Zekeriya Okutucu

Zekeriya Okutucu

Mail: www.zekeriyaokutucu46@gmail.com

YEDİKUYULAR VE BAŞKAN GÜNGÖR

YEDİKUYULAR VE BAŞKAN GÜNGÖR

Uzun yıllar oldu desem yalan olur.  Birkaç̧ yıl önce gitmiştim ilk defa Yedikuyulara...O zamanlar daha hiçbir şey yok; ilk tanıtım ilk değerlendirme, nabız yoklamasıydı o zamanda ki o toplantı ve o festival. Dulkadiroğlu Belediye Başkanımız Necati Okay ile ilk adım atılmıştı Yedikuyular kayak merkezi için...

Sonra yazıldı çizildi konuşuldu: Derken önceki donem Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç beyefendi bir adım daha atıp, bir yapı kurdu, oraya bir kimlik kazandırdı.

Gün geldi. Zaman geçti; derken şimdiye geldik. Bu anlattığım süreç̧ 5 yıl ya var ya yok.

Geçenlerde Başkan Güngör ile Yedikuyular Kayak merkezine gittik. Adım adım yürüyüp her karışı gördük. Başkan anlattı da anlattı... Bedesten Çarşıda buluştuk önce; şöyle çevresinde bir tur atıp dinledik Başkan Güngör’den Bedesten Çarşıyı....Başkanın dediğine göre yaz kış çalışacak bir alan oluşturulmuş̧ burada.

Koronavirüs’ü yeni atlatan Başkan Güngör hadi buradan yürüyüp geçelim diğer taraflara da dedi.

O güzel havada temiz havayı içimize çeke çeke yürüdük biraz bungalov evlere kadar.

Yedikuyuları başka bir havaya bürümüş bungalov evler....İçi hazır olan iki tanesine girdik, gezdik .İl dışından şehre gelecek ziyaretçiler için şahane bir proje olmuş̧. Projeyi gerçekleştiren Yunus Beyi de ayrıca tebrik etmek lazım. Yirminin üstünde bungalov ev yapmış̧ , şehrin tanıtımına yeni bir mozaik eklemiş̧.

Sonra geçtik toplantı alanına. Başkan her toplantıda olduğu gibi gezerken yaptığı açıklamaların bütününü bir kez daha kameralar karşısında yaptı ve şehir için özel olduğunu düşündüğüm birkaç̧ konuya değindi. Dedi ki; Bundan sonra Yedikuyularda Sucuk ekmek yok; irişgit ekmek var!

Çok hoşuma gitti ne yalan söyleyeyim bu cümle.

Sonra Başkan Bey yine bungalov evlerin bulunduğu alana ne isim verelim diye de sordu. Birçok öneride bulunuldu. Derken benden de bir öneri olarak “Ede Köy” olsun dedim. Başkan Bey ekledi; arkadaşlar önerileri bekliyoruz bir haftaya dedi. Şimdi ben önerimi de değiştireyim bu yazı ile dedim. Yedikuyular bungalov evlerinin adı “Kuyu Köy” olsun derim ben.

Velhasıl çok konuştuk çok şey söyledik Yedikuyular için… Naçizane sonuç düşüncem şöyle; Yedikuyular Kayak Merkezi önümüzdeki birkaç yıl da ancak gelişmesini sağlar. Başkan Bey’in dediği gibi; yaz-kış ziyaretçi konusu ise gelecekte işe yarar. Ancak daha önümüzdeki iki yıl orası için yapılacak projeler buranın yazını canlandıracaktır.

Sayın Başkan’a nazik daveti için teşekkür eder; Yedikuyular için, Kahramanmaraş için taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun derim… KALIN SAĞLICAKLA….   

Makale Yorumları

  • Ercan Kozanoğlu.05-01-2021 06:04

    Adi var zaten,değiştirmenin bir anlamı yok.Bir şey doğal ismiyle anılmalı.YEDİKUYU adı halk tarafından konulmuş ve o yörenin adı YEDİKUYU olarak

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar